Jeffrey Eugenides: Házassági összeesküvés

Posted on 2012.11.14. Szerző:

0


A klasszikus regények nem mentek ki a divatból. Ennek bizonyítéka a Jeffrey Eugenides regénye, amely három friss diplomás fiatal életkezdését követi nyomon a 80-as évek Amerikájában.

Madeleine, a gyógyíthatatlan romantikus, Jane Austen regényeinek lelkes kutatója, polgári családból jön, s kissé szégyelli is, hogy ennyire normális. Szerelme, Leonard, briliáns elme, zavaros családi háttérrel, komoly betegséggel, mániás depresszióval küzd, amely nem csak házasságát Madeleine-nel, de egész életét felőrli. A háromszöget Mitchell zárja, aki évek óta reménytelenül szerelmes Madeleine-be, s mégsem adja fel álmát, hogy a lány egy nap a felesége lesz.

Bár szó esik benne házasságról, házassági bonyodalmakról, szerelemről, barátságról, a regény elsősorban a felnőtté válásról szól. A főhősök az élet nagy kérdéseire keresik a választ: Ki vagyok én, és hová tartok? Mi a szeretet? Mi az élet értelme?

Fordító: Kovács Kristóf

Jeffrey Eugenides, a Pulitzer-díjas Egy test, két lélek után 10 év óta először jelenik meg új regénnyel, s ezúttal is igényesen szórakoztató könyvet írt. A cselekmény hálója mindvégig fogva tartja az olvasót. Megjelenése óta a regény folyamatosan szerepel a bestsellerlisták élén, s a magyar kiadással csaknem egy időben körülbelül húsz országban jelenik meg.

Jeffrey Eugenides: Házassági összeesküvés
Tericum Kiadó, 2012
484 oldal
ISBN 978 963 963 3971